Pro 3D tisk se slušnou kvalitou je zapotřebí mít rozhodně správnou tiskárnu, která má obrovský vliv na výsledný výrobek. Tisk na zakázku je navíc výhodný.

3D tisk na zakázku

Volba tiskárny

Vlastnosti výsledného produktu ovlivňuje zejména samotná 3D tiskárna, protože ta má určité vlastnosti a od toho se odvíjí celý pracovní proces. Záleží také na tom, jaký materiál může zpracovávat, protože každý má jiné vlastnosti. Pokud budete chtít tedy tvořit určitý typ výrobků, tak vždy musíte nejprve zjistit, jaký plast je pro danou výrobu vhodný a jestli může být používaný v dané tiskárně.

plastový robot

Ten se totiž nanáší pomocí trysek v jednotlivých malých vrstvách, které jsou opravdu miniaturní, aby vznikla dobrá přesnost a pevnost celého výrobku. Od toho se odvíjí i rychlost, kdy jedna součástka se tiskne třeba v rámci hodin. Velikost tiskařské plochy tisku nás omezuje v možné velikosti výrobku, na což musíme vždy také pamatovat. Pro začátečníky a třeba děti postačí zařízení do 10 000 Kč, ale u profesionálnějších zařízení vždy počítejte s tím, že za technologie se platí a moderní velké tiskárny stojí desítky tisíc.

Nechte si zhotovit výrobek

Výrobky z 3D tiskárny mají opravdu široké využití, a proto si možná budete chtít nějaký zhotovit i Vy. Jestliže nemáte vhodnou tiskárnu, tak to vůbec nevadí, protože můžeme vždy využít zakázkového 3D tisku, který zařídí vše okolo tisku a Vy dostanete již hotový výrobek. Pokud máte nějaká konkrétní představy, tak je nejlepší pomocí specializovaného programu vytvořit kompletní model.

3D tisk

Ten zašlete firmě, kde si ho převedou do potřebného formátu, jestliže to bude potřeba a následně se hned vrhnou do samotného tisku. Poskytují tisk až z 11 materiálů, takže není problém si vybrat ten nejvhodnější. Jejich tiskárny jsou opravdu na profesionální úrovni, takže výrobky se nedají porovnat třeba s nějakou levnou domácí tiskárnou. Není problém ani tisk menších sérií a prototypů, které jsou právě před zahájením sériové výroba opravdu důležité a dá se pomocí nich vychytat veškeré detaily a udělat výsledný produkt ještě lepší.