Profesní vzdělávání je velice důležité, nejen že si budete neustále zvyšovat svoji kvalifikaci, ale také se budete neustále učit novým věcem v oboru. Zvyšování kvalifikace není výhodné jen pro vás, ale také pro zaměstnavatele, který samozřejmě ocení, že se snažíte se v oboru nadále vzdělávat. A další výhodou je, že vzdělávání vám pomůže zvýšit si vaši zaměstnavatelnost. Prostě čím více toho budete umět, tím lépe na tom budete při hledání nové práce. Jak si kvalifikaci zvýšit?

mobil na knize

1.      Studium na vysoké škole

Studiem na vysoké škole získáte nejen kvalifikaci ale také osvědčení a titul. A to už za trochu práce stojí ne? Studium na vysoké škole je sice velice náročné na čas a zkoušky nejsou vůbec jednoduché, ale výhodou je, že na většině státních škol je dálkové vzdělávání levné, někde dokonce i zdarma. Výhodou vysokoškolského studia je to, že se naučíte z daného oboru opravdu široký okruh.

2.      Vzdělávací kurzy

Kurzy jsou zaměřené především na jednotlivé kapitoly z profese, a ne na širší okruh jako u vysokoškolského studia. V případě kurzů je výhodou, že netrvají dlouho, ale jsou opravdu krátkodobé. Na konci kurzu také dostanete osvědčení o jeho absolvování. Nevýhodou je právě to zaměření na úzký okruh témat.

3.      Samovzdělávání

Pokud se chcete samovzdělávat, pak si vyberte dané téma a sežeňte si literaturu. Čím více se budete sami vzdělávat, tím lépe vám půjdou ostatní druhy vzdělávání, protože už budete mít něco nastudováno. Nevýhodou je, že samovzdělávání nikomu nedokážete, nikdo vám nedá osvědčení. Výhodou je, že tempo vzdělávání je prostě jenom na vás.
koule na žárovce

4.      Jazyky

Jazyky jsou v dnešní době velice důležité, zaměstnavatelé si toho cení a jazyk se vám bude určitě v životě ještě hodit. Studovat jazyk můžete na jazykové škole, ve večerních kurzech, nebo klidně z domova přes internet. Na konec si můžete udělat nějaké certifikáty a budete mít hotovo.


4.7/5 - (3 votes)