Dle statistik W3Techs 33,9 % všech webových stránek bylo vytvořeno s využitím WordPressu. Jestliže je to i váš případ, můžete využít velké množství bezplatných pluginů, které rozšíří funkcionalitu vašeho webu a pomohou vám zvýšit jeho návštěvnost.
 
Mezi nejrůznějšími možnostmi suverénně vede plugin Yoast SEO. Pojďme se tedy podívat, k čemu nám může být užitečný.
 program wordpress

Yoast SEO neslouží pouze pro optimalizaci pro vyhledávače

Jak již název pluginu napovídá, pomůže nám zejména při optimalizaci našeho webu pro vyhledávače, a to zejména s takzvanými on-page faktory. Tím však jeho využití nekončí. Do zdrojového kódu stránky dokáže vložit důležitá metadata, jako například Facebook Open Graph, díky nimž odkaz na naši stránku v případě jejího sdílení na sociálních sítích bude vypadat mnohem atraktivněji.
 práce ve wordpressu
Ale popořadě. Nejprve se podívejme, jak nám tento plugin pomůže získat více návštěvníků z vyhledávačů. Abychom protlačili náš web na přední pozice Google nebo Seznamu, musíme se zaměřit na SEO optimalizaci.
 
Ačkoliv o úspěchu či neúspěchu ve vyhledávačích rozhoduje kombinace několika stovek faktorů, některé z nich mají větší váhu a jiné menší. Některé z nich můžeme poměrně lehce ovlivnit sami, zatímco jiné není tak snadné mít pod kontrolou. Yoast SEO nám pomůže s těmi nejzákladnějšími.
 
Dokáže do stránky vložit tag title a meta tag description, a to buď automaticky nebo, pokud se rozhodneme je vytvořit sami, můžeme tak učinit pomocí formuláře, který nám tento plugin vytvoří na stránce v administraci, pomocí níž vkládáme obsah.
 
Krom toho nás upozorní na nejrůznější chyby, kterých se můžeme dopustit při vytváření obsahu webu a navrhne řešení. Tímto způsobem dosáhneme stavu, kdy on-page SEO faktory budou v naprostém pořádku a můžeme se zaměřit na off-page faktory, zejména na budování zpětných odkazů.
 
Jak nám Yoast SEO pomůže zvýšit návštěvnost ze sociálních sítí jako Facebook či Twitter?
 
Není žádným tajemstvím, že sdílíme-li odkaz s fotografií, bude se těšit větší pozornosti a docílíme tak i většího množství prokliků. Aby se při sdílení našich stránek neobjevil pouze textový odkaz, doporučuje se použít ve zdrojovém kódu speciální tagy, pomocí nichž sociální sítě lépe pochopí, jakým způsobem mají odkaz na náš web zobrazit. A právě o toto se výše zmiňovaný plugin postará.